Prisijungti

 About publication

SAGA SECD015 2006 TT:51.10

Andrė Pabarčiūtė - voc
Liudas Mockūnas - reeds
Vytis Nivinskas- b
Marijus Aleksa-dr, perc

1. Stress Saga 4.37
2. French Saga 3.13
3. African Saga I 3.53
4. Evelina‘s Saga 1.07
5. Lake(ežerinis) Saga 9.49
6. Love Saga 7.59
7. Bright Depression Saga 8.10
8. Ghost Saga 9.51
9. African Saga II 2.25

Music:
Liudas Mockūnas (1,3,8,9)
Andrė Pabarčiūtė (2, 4)
Vytis Nivinskas(5,6,7)

Lyrics:
Paul Eluard (2)

Tik tuomet kai  XX a. 8 deš. Jazz Jamboree festivalyje, vėliau rytų Berlyne GTC (Viačeslav Ganelin, Vladimir Tarasov ir Vladimir Čekasin) programos („Poco a poco“ ir „Catalogue“) sulaukė didelio pasisekimo, Vakarai pastebėjo,jog už Geležinės Uždangos egzistuoja naujas džiazas. GTC buvo iš Vilniaus, Lietuvos. Praėjo ne vieni metai ir Lietuvos džiazo scena pasipildė ryškiais ir originaliais talentais.

Saga kvarteto nariai – tai kūrėjai, įgiję muzikinį išsilavinimą jau nepriklausomoje ir atviroje pasauliui Lietuvoje,tarptautinių festivalių ir projektų dalyviai. Bevei visi kvarteto nariai – Vladimiro Čekasino mokiniai, paveldėję iš jo laisvą improvizacijos polėkį.

Paklausykit svajingo Andrės Pabarčiūtės balso keliaujančio nuo Paulio Eluard'o poezijos peizažų iki išraiškingos Saincho Namčylak raudos – tokios asmeniškos pabaigoje. Paklausykit jos lyriško ir introspektyvaus fortepijono garso,keistų preparuoto instrumento nuotaikų. Paklausykit deginančio Liudo Mockūno kvėpavimo, kartais sprogstančio,kartais išsekusio. Paklausykit galingo Vyčio Nivinsko kontraboso, pulsuojančio tarsi kraujas venose, arba kerinčio Marijaus Aleksos būgnų šokio,besiveržiančio iš modernaus džiazo, Afrikos šamano transo ir itališko Peplum…

Šiame albume skambančios sagos atviros, gaivios ir spalvingos, ramios ir chaotiškos, neįtikėtinai laisvamaniškos. Bet svarbiausia, jos labai gyvos.

Visiems džiazo mylėtojams laikas atsibusti ir atverti ausis naujai lietuviško diazo kartai!

Marc SARRAZY
Rašytojas, pianistas

Copyright (c) 2024 Semplice Terms Of Use Privacy Statement